• مجله دکوراسیون هشتی
 • مقالات
 • مجله دکوراسیون هشتی
 • مقالات

دکوراسیون اتاق خواب

همانطور که می دانید طراحی و چیدمان دکوراسیون داخلی خانه در بخش های مختلف از قبیل اتاق نشیمن، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و اتاق خواب امروزه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از مهم ترین و اصلی ترین بخش های خانه می توان به اتاق خواب اشاره کرد. اغلب افراد بیشتر وقت و استراحت خود را در این بخش از خانه سپری می کنند. از همین رو بهتر است برای چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب توجه ویژه ای داشته باشید.

در این مطلب از سایت هشتی با نکات مهم و اصول چیدمان اتاق خواب به طور کامل آشنا خواهید شد. به طور کلی می توان گفت اتاق خواب مکانی است برای استراحت و مطالعه از این رو باید به دکوراسیون این بخش توجه کنید. ما با در این مطلب همراه باشید تا با اصول چیدمان اتاق خواب به طور کامل آشنا شوید.

راهنمای طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب همراه با عکس

اهمیت طراحی و دکوراسیون اتاق خواب تقریبا برابر با چیدمان اتاق نشیمن است. شما عزیزان همانطور که می دانید اتاق خواب در واقع خصوصی ترین بخش در خانه است و طراحی این بخش از خانه تاثیر ویژه ای در روحیه افراد دارد. با کم ترین بودجه به راحتی می توانید دکوراسیون منحصر به فرد و خاصی را برای اتاق خواب خود داشته باشید.

برای آشنایی با نکات و اصول چیدمان اتاق خواب با ما در این مطلب از سایت هشتی همراه باشید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید طراحی اتاق خواب با توجه به سلیقه، میزان بودجه که در نظر گرفته شده، دکوراسیون منزل و… چیده می شود.

توجه داشته باشید با در نظر نگرفتن برخی نکات و موارد بدون شک فضای اتاقتان با طرح مد نظر شما مطابق نخواهد بود. برای طراحی درست و صحیح اتاق خواب با ما همراه باشید. در ادامه با اصول طراحی اتاق نشیمن آشنا خواهید شد:

دیزاین دکوراسیون اتاق خواب
طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق خواب
طراحی و دیزاین دکوراسیون اتاق خواب
دیزاین دکوراسیون اتاق خواب به همراه عکس
طراحی و دیزاین اتاق خواب
چیدمان دکوراسیون اتاق خواب

انتخاب سبک چیدمان اتاق خواب

در ابتدا یکی از مهم ترین موارد در راهنمای طراحی دکوراسیون اتاق خواب بدون شک انتخاب سبک مناسب است. برای ایجاد هماهنگی بین وسایل اتاق خواب بهتر است تنها یک سبک خاص را در نظر داشته باشید. با توجه به سلیقه خود می توانید سبک کلاسیک، مدرن و… را انتخاب کنید.

در نظر داشته باشید سبک دکوراسیون کلاسیک و مدرن هیچ وقت خسته کننده نمی باشد و از مد نمی افتد. با انتخاب سبک کلاسیک در طراحی اتاق نشیمن بدون شک فضایی خاص و جلوه منحصر به فردی را خواهید داشت.

سبک دکوراسیون مدرن نیز سادگی و شیک بودن خاص خود را دارد. به طور کلی می توان گفت برای طراحی اتاق نشیمن در ابتدا باید سبکی را مد نظر داشته باشید سپس بقیه موارد را اجرا کنید.

رنگ مناسب دیزاین اتاق خواب

یکی دیگر از مهم ترین موارد در طراحی دکوراسیون اتاق خواب بدون شک انتخاب رنگ مناسب برای بخش اتاق خواب است. همانطور که می دانید اتاق خواب عموما فضایی برای استراحت است از همین رو رنگی که برای این بخش انتخاب می کنید باید احساس آرامش را برای افراد تداعی کند. برای اینکار پیشنهاد ما به شما عزیزان انتخاب رنگ های خنثی و سرد است.

اگر قصد دارید از رنگ های متنوعی برای طراحی اتاق خواب استفاده کنید در نظر داشته باشید رنگ هایی که انتخاب می کنید باید هماهنگی و هارمونی خاصی داشته باشند. رنگ هایی که در اتاق خواب بیشتر به چشم می آیند رنگ و طرح دیوارهای اتاق، پرده و روتختی، کف اتاق و کفپوش ها است. که بهتر است برای جذابیت بیشتر رنگ این بخش ها با هم هماهنگی داشته باشند.

رنگ طراحی دکوراسیون اتاق خواب
بهترین رنگ دیزاین دکوراسیون اتاق خواب

انتخاب نقطه کانونی مناسب در اتاق خواب

یکی از اصول طراحی دکوراسیون اتاق خواب بدون شک انتخاب نقطه کانونی مناسب است. برای داشتن دکوراسیون خاص و بی نظیر باید یک بخش از اتاق خواب را به عنوان نقطه کانونی در نظر داشته باشید.

انتخاب این نقطه کاملا متناسب با سلیقه و خواسته شما است به عنوان مثال می توانید اشیا و یا برخی وسایل را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید. به طور کلی می توان گفت با توجه به این مسئله می توانید دکوراسیون مرتب و خاصی را داشته باشید.

نورپردازی اتاق خواب

از دیگر موارد اصلی در طراحی دکوراسیون اتاق خواب بدون شک نورپردازی مناسب این بخش از خانه است. با توجه به سلیقه و بودجه ای که در نظر دارید می توانید بهترین نورپردازی را برای اتاق خواب داشته باشید. برای اینکار می توانید از نورهای محیطی که شامل لوسترها، چراغ های سقفی و.. استفاده کنید.

همچنین از ریسه نیز جهت زیبایی این بخش استفاده کنید. توجه داشته باشید انتخاب آباژور و چراغ خواب نیز بسیار مهم است. نورپردازی در واقع باعث می شود جلوه و زیبایی طراحی اتاق خواب دو چندان شود از همین رو باید از نورپردازی مناسب و به اندازه کافی استفاده کنید.

نورپردازی مناسب دکوراسیون اتاق خواب
نورپردازی مناسب دکوراسیون اتاق خواب

استفاده بهینه از فضا در طراحی اتاق خواب

در طراحی دکوراسیون اتاق خواب این نکته مهم را در نظر داشته باشید برای انتخاب وسایل و نحوه چیدمان آن ها، در ابتدا باید به اندازه محیط اتاق خواب توجه کنید. اغلب افراد در زمان چیدمان وسایل در این بخش از خانه با کمبود فضا و جا رو به رو می شوند. برای جلوگیری از این مشکل بهتر است از فضا استفاده صحیح و درستی داشته باشید.

به طور کلی انتخاب وسایل در میزان بهینه بودن فضا نقش بسیار مهمی دارد. اگر محیط اتاق خوابتان کوچک است برای استفاده از تمامی وسایل در این بخش و داشتن فضایی مناسب شما عزیزان می توانید از تختخواب های جک دار برای قرار دادن وسایل زیر تخت، از باکس ها و پاف های صندوق دار استفاده کنید. در واقع با انتخاب این موارد فضایی مناسب و کافی در محیط اتاق خواب خواهید داشت.

انتخاب فرش مناسب در چیدمان اتاق خواب

مهم ترین مسئله در طراحی دکوراسیون اتاق خواب بدون شک انتخاب فرش مناسب در این بخش از خانه است. فرشی که انتخاب می کنید باعث می شود بین المان ها انسجامی خاصی ایجاد شود همچنین باعث ایجاد گرما نیز خواهد شد.

انتخاب فرش با ابعاد مناسب جز مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه کنید. بهترین مکان قرار گیری فرش در اتاق خواب معمولا کنار تخت خواب است. اندازه فرش باید به صورتی باشد که اطراف کنار تخت را به خوبی پوشش دهد. طرح و رنگ فرشی که انتخاب می کنید نیز باید با وسایل و دکوراسیون هماهنگی داشته باشد.

فرش مناسب چیدمان دکوراسیون اتاق خواب
انتخاب فرش جهت طراحی دکوراسیون اتاق خواب

نکات مهم جهت طراحی دکوراسیون اتاق خواب

در این مطلب از سایت هشتی همانطور که گفته شد با موارد مهم در چیدمان و دیزاین اتاق خواب به طور کامل آشنا شدید. همانطور که می دانید بیشتر تایم افراد جهت استراحت و مطالعه در این بخش از خانه سپری می شود.

از همین رو می توان گفت طراحی اتاق خواب از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این نکته مهم را در نظر داشته باشید در زمان طراحی و چیدمان اتاق خواب باید برخی نکات را در نظر داشته باشید. در ادامه با نکات مهم جهت طراحی اتاق خواب آشنا خواهید شد:

 • اندازه تخت خواب را باید متناسب با ابعاد اتاق انتخاب کنید.
 • بهترین مکان قرار گیری تخت خواب در مرکز دیوار و دور از پنجره و درب ورودی اتاق خواب است.
 • از رنگ های سرد و خنثی برای رنگ و یا کاغذ دیواری اتاق خواب استفاده کنید.
 • بهتر است برای طراحی خاص اتاق خواب دیوار پشت تخت را دیزاین نمایید.
 • اندازه فرش باید متناسب با ابعاد اتاق خواب باشد.
 • از پرده های ساده و شیک برای اتاق خواب استفاده کنید.
 • اندازه فرش باید متناسب با ابعاد اتاق خواب باشد.
 • هارمونی و هماهنگی را میان رنگ ها و وسایل فراموش نکنید.
 • از چندین لوستر نوری در اتاق خواب استفاده کنید.
نکات مهم دکوراسیون اتاق خواب
نکات مهم جهت طراحی دکوراسیون اتاق خواب

ایده های چیدمان اتاق خواب

در تصویر زیر نمونه ای از طراحی دکوراسیون اتاق خواب را مشاهده خواهید کرد. در این سبک از طراحی از رنگ های گرمی همچون کرم، قهوه ای تیره و روشن استفاده شده است. انتخاب این رنگ ها در طراحی دکوراسیون بدون شک باعث می شود فضای گرم و صمیمی را برای اتاق خواب داشته باشید.

در این مدل از طراحی دکوراسیون اتاق خواب همانطور که مشاهده می کنید از رنگ های نود استفاده شده است. برای جذابیت بیشتر دیوار پشت تخت می توانید علاوه بر کاغذ دیواری و رنگ مانند تصویر زیر از ملزومات تزیینی همچون تابلو و شکل های متنوعی استفاده کنید. این سبک از دکوراسیون جزو سبک های مدرن و ساده محسوب می شود. و متناسب با هر نوع سلیقه ای می باشد. 

در تصویر زیر نیز نمونه ای از طراحی دکوراسیون منحصر به فرد اتاق خواب را مشاهده خواهید کرد. از رنگ جذاب سبز برای فرش، روتختی و میزهای کناری تخت استفاده شده است. ترکیب این رنگ جذاب با خاکستری باعث می شود دکوراسیون خاص و خیره کننده ای داشته باشید.

در سبک دکوراسیون تصویر زیر نمونه ای از دکوراسیون مجلل و سلطنتی را مشاهده خواهید کرد. از رنگ جذاب و پرطرفدار طلایی در طراحی دکوراسیون این اتاق استفاده شده است. این سبک از دکوراسیون کاملا سلیقه ای است و برخی افراد ممکن است تمایلی به چیدمان چنین سبکی را نداشته باشند. اما باید بیان کرد که این طرح از دکوراسیون بسیار خیره کننده است.

در تصویر زیر نمونه ای از دکوراسیون اتاق خواب را مشاهده خواهید کرد. این سبک برای سنین 19 تا 26 سالگی کاربرد دارد. اگر جزو کسانی هستید که علاقه زیادی به رنگ بنفش دارید بدون شک سبک و چیدمان دکوراسیون زیر بهترین انتخاب برای شما است.

در دو تصویر زیر نیر نمونه ای از دکوراسیون اتاق خواب کاملا ساده را مشاهده خواهید کرد. از ساده ترین اکسسوری و وسایل در طراحی این دو دکوراسیون استفاده شده است. برای چدیمان چنین سبکی می توانید از رنگ های مختلفی استفاده کنید.

سخن پایانی

در این مطب از سایت هشتی همانطور که گفته شد با اصول و نکات مهم طراحی دکوراسیون اتاق خواب به طور کامل آشنا شدید. اتاق خواب در واقع خصوصی ترین بخش در خانه است و طراحی این بخش از خانه تاثیر ویژه ای در روحیه افراد دارد. با کم ترین بودجه به راحتی می توانید دکوراسیون منحصر به فرد و خاصی را برای اتاق خواب خود داشته باشید. برای آشنایی با نکات و اصول چیدمان اتاق خواب با ما در این مطلب از سایت هشتی همراه باشید.

سوالات متداول دکوراسیون اتاق خواب

اندازه تخت خواب را باید متناسب با ابعاد اتاق انتخاب کنید. از رنگ های سرد و خنثی برای رنگ و یا کاغذ دیواری اتاق خواب استفاده کنید. بهتر است برای طراحی خاص اتاق خواب دیوار پشت تخت را دیزاین نمایید. اندازه فرش باید متناسب با ابعاد اتاق خواب باشد. اندازه فرش باید متناسب با ابعاد اتاق خواب باشد. هارمونی و هماهنگی را میان رنگ ها و وسایل فراموش نکنید.

انتخاب وسایل در میزان بهینه بودن فضا نقش بسیار مهمی دارد. اگر محیط اتاق خوابتان کوچک است برای استفاده از تمامی وسایل در این بخش و داشتن فضایی مناسب شما عزیزان می توانید از تختخواب های جک دار برای قرار دادن وسایل زیر تخت، از باکس ها و پاف های صندوق دار استفاده کنید. در واقع با انتخاب این موارد فضایی مناسب و کافی در محیط اتاق خواب خواهید داشت.

از نورهای محیطی که شامل لوسترها، چراغ های سقفی و.. استفاده کنید. همچنین از ریسه نیز جهت زیبایی این بخش استفاده کنید. توجه داشته باشید انتخاب آباژور و چراغ خواب نیز بسیار مهم است. نورپردازی در واقع باعث می شود جلوه و زیبایی طراحی اتاق خواب دو چندان شود از همین رو باید از نورپردازی مناسب و به اندازه کافی استفاده کنید.

اتاق خواب عموما فضایی برای استراحت است از همین رو رنگی که برای این بخش انتخاب می کنید باید احساس آرامش را برای افراد تداعی کند. برای اینکار پیشنهاد ما به شما عزیزان انتخاب رنگ های خنثی و سرد است. اگر قصد دارید از رنگ های متنوعی برای طراحی اتاق خواب استفاده کنید در نظر داشته باشید رنگ هایی که انتخاب می کنید باید هماهنگی و هارمونی خاصی داشته باشند.

مقالات دکوراسیون اتاق خواب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خوش آمدید!

به حساب خود در زیر وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.

افزودن لیست پخش جدید