• مجله دکوراسیون هشتی
  • مقالات
  • مجله دکوراسیون هشتی
  • مقالات

دکوراسیون اتاق نشیمن

همانطور که می دانید یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های خانه بدون شک اتاق نشیمن و یا سالن پذیرایی است. برای طراحی منحصر به فرد این بخش از خانه باید از روش های اصولی و ایده های جذاب استفاده کنید تا بتوانید دکوراسیون خاص و امروزی را داشته باشید. در این مطلب از سایت هشتی برای شما عزیزان به راهنمای طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن می پردازیم.

برای آشنایی با نکات مهم درباره چیدمان اتاق نشیمن با ما در این مطلب همراه باشید. این نکته مهم را در نظر داشته باشید در ابتدا برای طراحی اتاق نشیمن باید سبک دکوراسیون مد نظر خود را مشخص کنید. سپس با توجه به سبکی که انتخاب کرده اید شروع به چیدمان وسایل و دکوراسیون نشیمن کنید. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با نکات مهم جهت چیدمان اتاق نشیمن به طور کامل آشنا شوید.

اصول طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن همراه با عکس

همانطور که گفته شد یکی از اصلی ترین بخش های خانه بدون شک اتاق نشیمن است.  همانطور که می دانید بیشتر رفت و آمد ها و میهمانان به طور کلی در این بخش از خانه قرار دارد از همین رو برای طراحی منحصر به فرد اتاق نشیمن باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید.

با گفتن این مطالب شاید این سوال برایتان به  وجود آید چگونه اتاق نشیمن را طراحی کنیم؟ اصول طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن به چه صورت است؟ برای پاسخ به این سوالات تا ادامه این مطلب با ما همراه باشید. امروزه ایده های طراحی متنوعی برای اتاق نشیمن وجود دارد که شما عزیزان می توانید با توجه به سبک و بودجه مورد نظر خود از این ایده های طراحی استفاده کنید.

به طور کلی می توان گفت اتاق نشیمن فضایی عمومی برای افراد خانه و میهمانان محسوب می شود از همین رو برای طراحی و دیزاین این بخش باید برخی نکات را در نظر داشته باشید. در ادامه با نکات و اصول طراحی سالن نشیمن آشنا خواهید شد:

اصول چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن
طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن
دیزاین و طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن
طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن
چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن
اصول طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن

انتخاب فرش مناسب برای سالن نشیمن

یکی از مهم ترین اصول دکوراسیون اتاق نشیمن بدون شک انتخاب و قرار داشتن فرش مناسب در این بخش از خانه است. این نکته مهم را در نظر داشته باشید به هیچ عنوان از فرش های کوچک برای این بخش از خانه استفاده نکنید. در زمان چیدمان مبلمان نیز توجه داشته باشید تمامی پایه های مبل بر روی فرش قرار داشته باشد.

برای نحوه چیدمان فرش بهتر است به صورتی باشد که زمینه و نقش فرش به خوبی نشان داده شود. برای انتخاب فرش مناسب نیز شما عزیزان می توانید با توجه به سبک مورد نظر خود و توجه به دکوراسیونی که مد نظر دارید بهترین فرش را انتخاب کنید.

فراموش نکنید رنگ فرشی که انتخاب می کنید باید حتما باید تمامی وسایل اتاق نشیمن از جمله مبلمان هماهنگی و هارمونی خاصی داشته باشد. با توجه به این نکات در انتخاب فرش بدون شک دکوراسیون خاص و منحصر به فردی را خواهید داشت.

نورپردازی اتاق نشیمن

از دیگر مهم ترین اصول طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن می توان به نورپردازی صحیح این بخش اشاره کرد. در نظر داشته باشید برای نورپردازی مناسب این بخش از خانه باید حتما از دیمر استفاده شود. در واقع می توان گفت نورپردازی سالن نشیمن جز اصلی ترین موارد در طراحی دکوراسیون محسوب می شود.

انتخاب نورهای تاکیدی، لوسترهای خاص، نور های محیطی و… باعث می شود فضایی مدرن و منحصر به فردی را ایجاد کنید. به طور کلی می توان گفت ترکیب انواع روشنایی از قبیل آپاژور، لوستر و… در این بخش از خانه تاثیری ویژه ای در دکوراسیون خواهد داشت.

نورپردازی صحیح اتاق نشیمن
استفاده از نورپردازی در طراحی اتاق نشیمن

ایجاد نقطه کانونی مناسب در فضای نشیمن

از دیگر اصول طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن می توان به ایجاد و انتخاب نقطه کانونی مناسب اشاره کرد. توجه به این نکته برای محیط های کوچک بسیار مهم و ضروری است. در صورتی که سالن نشیمن کوچکی دارید با ایجاد نقطه کانونی مناسب کوچک بودن محیط دیگر به چشم نخواهد آمد.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید المانی هایی که به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می شوند باید با سایر وسایل موجود در سالن نشیمن متفاوت باشند. از المان های تزیینی نیز می توانید به عنوان نقطه کانونی استفاده کنید. با توجه به این نکته بدون شک دکوراسیون خاص و خیره کننده ای را خواهید داشت.

نحوه صحیح چیدمان وسایل در اتاق نشیمن

چیدمان وسایل و اکسسوری ها در اتاق نشیمن جزو مهم ترین موارد در اصول طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن محسوب می شود. از اصلی ترین مورد در چیدمان صحیح وسایل بدون شک در نظر داشتن فضایی مناسب جهت رفت و آمد افراد در این بخش از خانه است. وسایل باید به گونه چیده شوند که هیچ گونه مزاحمتی برای افراد ایجاد نکنند.

در صورت داشتن پنجره در سالن نشیمن نیز توجه داشته باشید باید وسایل به گونه قرار گیرند که در زمان باز و بسته کردن پنجره هیچ گونه تداخلی وجود نداشته باشد. نحوه صحیح چیدمان در طراحی منحصر به فرد و جذاب اتاق نشیمن بسیار مهم و تاثیر گذار است. اگر تجربه کافی در زمینه چیدمان صحیح این بخش از خانه ندارید می توانید از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

چیدمان صحیح وسایل در سالن نشیمن
چگونگی چیدمان وسایل در اتاق نشیمن

استفاده از آینه در طراحی دکوراسیون نشیمن

همانطور که می دانید آینه جزو مهم ترین اکسسوری ها در خانه از گذشته تا به کنون بوده است. و در اصول طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن استفاده از این وسیله بسیار مهم و تاثیر گذار است. برای ایجاد نمایی خاص و زیبا بدون شک استفاده از آینه بهترین انتخاب است. طرح ها  و سبک های متنوعی از آینه تزئینی وجود دارد که با توجه به سلیقه خود و بودجه ای که در نظر دارید می توانید بهترین دکوراسیون را داشته باشید.

المان های تزیینی متنوعی در اتاق نشیمن وجود دارد بدون شک یکی از خاص ترین المان ها آینه است بهتر است از این اکسسوری جذاب در اتاق نشیمن استفاده کنید. اینه علاوه بر زیبایی که دارد باعث می شود اتاق نشیمن بزرگ تر و دلباز تر نشان داده شود.

نکات مهم جهت چیدمان دکوراسیون سالن نشیمن

در این مطلب همانطور که گفته شد با اصول طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن به طور کامل آشنا شدید. همانطور که می دانید دکوراسیون این بخش از خانه با توجه به سبک مورد نظر طراحی می گردد. برای طراحی دکوراسیون سالن نشیمن علاوه بر توجه به اجزای اصلی انتخاب وسایل و اکسسوری های تزئینی نیز بر زیبایی و جذابیت این بخش از خانه بسیار مهم و تاثیر گذار است.

به طور کلی می توان گفت سبک های دکوراسیون به چند بخش مدرن، کلاسیک، مینیمال و سنتی تقسیم می شود. برای چیدمان صحیح دکوراسیون این بخش از خانه باید برخی نکات مهم و اساسی را در نظر داشته باشید. در ادامه با نکات مهم جهت چیدمان صحیح دکوراسیون سالن نشیمن آشنا خواهید شد:

  • چیدمان صحیح سالن نشیمن باید کاملا ساده و بدون هیچ گونه گچ کاری باشد.
  • چیدمان باید طوری انجام شود که هیچ گونه تداخل و مزاحمتی بین وسایل و رفت و آمد افراد نداشته باشد.
  • اگر قصد دارید فضایی مدرن برای سالن نشیمن ایجاد کنید باید فضایی کاملا ساده و مرتبی را داشته باشید.
  • استفاده از بافت های طبیعی در دکوراسیون سالن نشیمن باعث می شود فضایی گرم و صمیمی ایجاد شود.
  • انتخاب فرش های ساده و بدون طرح نیز در بخش هایی از خانه باعث می شود دکوراسیون خاص تر نشان داده شود.
نکات مهم چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن
نکات کاربردی جهت چیدمان دکوراسیون سالن نشیمن

ایده های چیدمان اتاق نشیمن

چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن

چیدمان دکوراسیون اتاق نشیمن

اصول مهم طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

دیزاین و چیدمان اتاق نشیمن

چیدمان و طراحی اتاق نشیمن
اصول مهم چیدمان اتاق نشیمن
طراحی صحیح دکوراسیون اتاق نشیمن
نکات مهم طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن
خاص ترین سبک دکوراسیون اتاق نشیمن
جدید ترین سبک طراحی اتاق نشیمن
دکوراسیون اتاق نشیمن ایرانی
طراحی منحصر به فرد دکوراسیون اتاق نشیمن
ضوابط طراحی اتاق نشیمن
بررسی اصول طراحی اتاق نشیمن
سخن پایانی

در این مطلب از سایت هشتی همانطور که گفته شد با مهم ترین نکات و اصول طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن به طور کامل آشنا شدید. برای طراحی منحصر به فرد این بخش از خانه باید از روش های اصولی و ایده های جذاب استفاده کنید تا بتوانید دکوراسیون خاص و امروزی را داشته باشید. برای آشنایی با نکات مهم درباره با چیدمان اتاق نشیمن با ما در این مطلب همراه باشید.

سوالات متداول دکوراسیون اتاق نشیمن

چیدمان صحیح سالن نشیمن باید کاملا ساده و بدون هیچ گونه گچ کاری باشد. چیدمان باید طوری انجام شود که هیچ گونه تداخل و مزاحمتی بین وسایل و رفت و آمد افراد نداشته باشد. اگر قصد دارید فضایی مدرن برای سالن نشیمن ایجاد کنید باید فضایی کاملا ساده و مرتبی را داشته باشید. استفاده از بافت های طبیعی در دکوراسیون سالن نشیمن باعث می شود فضایی گرم و صمیمی ایجاد شود. انتخاب فرش های ساده و بدون طرح نیز در بخش هایی از خانه باعث می شود دکوراسیون خاص تر نشان داده شود.

برای نورپردازی مناسب این بخش از خانه باید حتما از دیمر استفاده شود. در واقع می توان گفت نورپردازی سالن نشیمن جز اصلی ترین موارد در طراحی دکوراسیون محسوب می شود. انتخاب نورهای تاکیدی، لوسترهای خاص، نور های محیطی و… باعث می شود فضایی مدرن و منحصر به فردی را ایجاد کنید. به طور کلی می توان گفت ترکیب انواع روشنایی از قبیل آپاژور، لوستر و… در این بخش از خانه تاثیری ویژه ای در دکوراسیون خواهد داشت.

از اصلی ترین مورد در چیدمان صحیح وسایل بدون شک در نظر داشتن فضایی مناسب جهت رفت و آمد افراد در این بخش از خانه است. وسایل باید به گونه چیده شوند که هیچ گونه مزاحمتی برای افراد ایجاد نکنند. در صورت داشتن پنجره در سالن نشیمن نیز توجه داشته باشید باید وسایل به گونه قرار گیرند که در زمان باز و بسته کردن پنجره هیچ گونه تداخلی وجود نداشته باشد. نحوه صحیح چیدمان در طراحی منحصر به فرد و جذاب اتاق نشیمن بسیار مهم و تاثیر گذار است. اگر تجربه کافی در زمینه چیدمان صحیح این بخش از خانه ندارید می توانید از افراد متخصص و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.

برای ایجاد نمایی خاص و زیبا بدون شک استفاده از آینه بهترین انتخاب است. طرح ها  و سبک های متنوعی از آینه تزئینی وجود دارد که با توجه به سلیقه خود و بودجه ای که در نظر دارید می توانید بهترین دکوراسیون را داشته باشید.

در صورتی که سالن نشیمن کوچکی دارید با ایجاد نقطه کانونی مناسب کوچک بودن محیط دیگر به چشم نخواهد آمد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید المانی هایی که به عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می شوند باید با سایر وسایل موجود در سالن نشیمن متفاوت باشند.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید به هیچ عنوان از فرش های کوچک برای این بخش از خانه استفاده نکنید. در زمان چیدمان مبلمان نیز توجه داشته باشید تمامی پایه های مبل بر روی فرش قرار داشته باشد. برای نحوه چیدمان فرش بهتر است به صورتی باشد که زمینه و نقش فرش به خوبی نشان داده شود. برای انتخاب فرش مناسب نیز شما عزیزان می توانید با توجه به سبک مورد نظر خود و توجه به دکوراسیونی که مد نظر دارید بهترین فرش را انتخاب کنید.

مقالات دکوراسیون اتاق نشیمن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خوش آمدید!

به حساب خود در زیر وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.

افزودن لیست پخش جدید