• مجله دکوراسیون هشتی
 • مقالات
 • مجله دکوراسیون هشتی
 • مقالات

دکوراسیون اتاق کودک

یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های هر خانه بدون شک اتاق خواب کودک است. طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق کودک از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است. در این مطلب از سایت هشتی به راهنمای طراحی دکوراسیون اتاق کودک برای شما عزیزان می پردازیم.

طراحی فضای اتاق کودک یک کار بسیار مهم و حساس است. که باید هنگام طراحی و چیدمان برخی نکات مهم را در نظر داشته باشید. نکات مهم در واقع مربوط به رنگ دیوارها، لوازم اتاق خواب، اکسسوری، انتخاب فضا و… می باشد. به طور کلی می توان گفت دقت و توجه در طراحی دکوراسیون اتاق کودک برای رشد و پرورش بهتر کودک بسیار مهم است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با نکات مهم جهت چیدمان و طراحی اتاق کودک به طور کامل آشنا شوید.

راهنمای طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق خواب کودک

همانطور که گفته شد طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک از اهمیت بالایی برخوردار است. این نکته مهم را در نظر داشته باشید طراحی اتاق کودک شما بهتر است به شکلی باشد که اتاق فرزندتان متناسب با سن و روحیات آن ها باشد.

تا به راحتی بتوانند در این محیط احساس امنیت و شادابی داشته باشند. در این مطلب با ما همراه باشید تا با نکات مهم طراحی و چیدمان اتاق کوک آشنا شوید. ما به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم با کلیه قوانین و نکات مهم دکوراسیون داخلی اتاق کودک آشنا باشید.

بدون شک چیدمان و طراحی اتاق خواب در روحیه و خلاقیت کودکان تاثیر ویژه ای به همراه دارد. بهتر است اتاق کودک طوری طراحی شده باشد که کودک به راحتی بتواند تمامی کارها و فعالیت های روزانه خود را به بهترین شکل در این فضا انجام دهد. در ادامه با مهم ترین موارد در طراحی و چیدمان اتاق کودک آشنا خواهید شد:

استفاده بهینه از فضا در طراحی اتاق کودک

یکی از مهم ترین نکات در طرحی دکوراسیون اتاق خواب کودک بدون شک استفاده بهینه از فضا و چیدمان صحیح وسایل در این محیط می باشد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید کودک شما در این فضا در ابتدا به آرامش و استراحت نیاز دارد.

پس برای انجام این کار به هیچ عنوان نباید فضای اتاق خواب شلوغ باشد. قبل از چیدمان وسایل در ابتدا باید ابعاد و اندازه ی اتاق خواب را در نظر داشته باشید. با توجه به این موضوع بدون شک در انتخاب لوازم وسایل بهتر تصمیم خواهید گرفت.

سعی کنید برای انتخاب دکوراسیون و نحوه چیدمان از حداکثر فضا استفاده کنید. شما عزیزان در طراحی این بخش می توانید از دیوارها و کنج های اتاق نیز استفاده کنید از شلف و قفسه های مناسب برای قرار دادن اسباب بازی ها استفاده کنید. به طور کلی می توان گفت در اولین قدم باید به ابعاد و اندازه اتاق توجه داشته باشید.

نورپردازی مناسب اتاق خواب کودک

یکی دیگر از نکات مهم جهت طراحی دکوراسیون اتاق کودک بدون شک نورپردازی مناسب است. برای تزیین و روشنایی اتاق شما عزیزان می توانید از ریسه های رنگی و یا لوستر های فانتزی به عنوان منبع نوری در اتاق استفاده کنید. همچنن می توانید از برچسب ها و یا استیکرهای شب رنگ با طرح های مختلف بر روی سقف نیز استفاده کنید.

توجه داشته باشید نورپردازی یکی از اصلی ترین موارد در طراحی اتاق کودک محسوب می شود. فراموش نکنید نورپردازی باید به صورتی باشد که هیچ گونه آسیبی برای چشم کودک ایجاد نشود. اگر اتاق خواب دارای پنجره است حتما از نورهای طبیعی برای روشنایی بیشتر اتاق استفاده کنید. در نظر داشته باشید از چراغ خواب های فانتزی و یا آباژور نیز در اتاق استفاده کنید.

نورپردازی اتاق کودک
نورپردازی مناسب طراحی اتاق کودک

استفاده از کفپوش برای چیدمان اتاق کودک

یکی دیگر از نکاتی که در طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کودک باید رعایت شود بدون شک انتخاب کفپوش مناسب است. شما عزیزان می توانید از کفپوش های متنوعی که امروزه در بازار وجود دارد استفاده کنید.

اما به طور کلی می توان گفت بهترین کفپوش ها بدون شک لمینت و پارکت ها هستند. چرا که این مدل از کفپوش ها به هیچ عنوان باعث نمی شود کودک شما لیز بخورد. همچنین تمیز کردن این نوع از کفپوش ها بسیار ساده و راحت است. برای خرید کفپوش فراموش نکنید در ابتدا باید به اندازه و ابعاد اتاق خواب توجه داشته باشید.

رنگ مناسب طراحی اتاق کودک

انتخاب رنگ مناسب در اتاق کودک بدون شک از موارد مهم در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک است. این نکته مهم را در نظر داشته باشید فضا و چیدمان اتاق خواب در رشد جسمی و روحی کودک بسیار تاثیر دارد. از همین رو چیدمان باید به گونه ای باشد تا چندین سال مناسب روحیات کودک شما باشد.

رنگ از اصلی ترین موارد در دکوراسیون داخلی اتاق خواب کودک است. حتما توجه کنید رنگ دیوارها و وسایل باید با یکدیگر هماهنگی و هارمونی خاصی به همراه داشته باشد. شما عزیزان می توانید از رنگ های جذاب و محبوب کودکان همچون صورتی، آبی، طوسی، خاکستری، سفید، رنگ های پاستیلی و… استفاده کنید.

از رنگ های شاد و زنده حتما در طراحی اتاق به خصوص دیوارها استفاده کنید. بدون شک رنگ تاثیر بسیار ویژه ای در آرامش و روحیات کودک شما خواهد داشت. برای انتخاب رنگ مناسب اتاق حتما در صورت نداشتن مهارت و تجربه کافی با متخصص در این زمینه مشورت کنید.

کفپوش مناسب اتاق خواب کودک
انتخاب کفپوش برای طراحی اتاق کودک

انتخاب پرده های رنگ روشن برای اتاق خواب کودک

رنگ های متنوع و جذاب در طراحی و چیدمان اتاق کودک می تواند فضایی خاص و منحصر به فردی را ایجاد کند. در نظر داشته باشید اگر اتاق خواب کودک دارای پنجره است حتما از پرده برای این بخش باید استفاده کنید.

در واقع می توان گفت یکی از موارد مهم در طراحی دکوراسیون اتاق کودک انتخاب پرده با رنگ های روشن است. بدون شک پرده های طرح دار و یا رنگارنگ باعث می شوند محیط اتاق شاد و زیباتر نشان داده شود. این نکته مهم را فراموش نکنید رنگ پرده را باید طوری انتخاب کنید که با چیدمان و وسایل اتاق خواب هماهنگ باشد. بهترین رنگ پرده بدون شک رنگ سفید است چرا که باعث می شود نور به خوبی محیط اتاق را روشن کند.

نکات مهم جهت دیزاین دکوراسیون اتاق کودک

در این مطلب همانطور که گفته شد با نکات مهم و اصلی جهت طراحی و چیدمان دکوراسیون اتاق کودک به طور کامل آشنا شدید. طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک از اهمیت بالایی برخوردار است.

این نکته مهم را در نظر داشته باشید طراحی اتاق کودک شما بهتر است به شکلی باشد که اتاق فرزندتان متناسب با سن و روحیات آن ها باشد. تا به راحتی بتوانند در این محیط احساس امنیت و شادابی داشته باشند. در ادامه با نکات مهم جهت طراحی و دیزاین اتاق خواب کودک آشنا خواهید شد:

 • فضای اتاق کودک باید بجهت استراحت، آرامش و مطالعه کودک از همه لحاظ عالی باشد.
 • فراموش نکنید در چیدمان اتاق کودک حتما فضایی مناسب برای بازی کردن کودک در نظر داشته باشید.
 • چیدمان و طراحی اتاق کودک باید کاملا ایمن باشد.
 • حتما از طرح ها و آلمان های کودکانه در محیط اتاق استفاده شود.
 • نور کافی برای فضای اتاق قرار داشته باشد.
 • ارگونومی لوازم به خوبی رعایت شده باشد.
 • ایمنی قفسه ها، شلف ها و… رعایت شود.
 • فضایی کافی برای تردد کودک در اتاق باید لحاظ شود.

 

نکات طراحی دکوراسیون اتاق کودک
آشنایی با نکات مهم برای طراحی اتاق خواب کودک
سخن پایانی

در این مطلب از سایت هشتی همانطور که گفته شد به راهنمای طراحی و دکوراسیون اتاق کودک برای شما عزیزان پرداختیم. دقت و توجه در طراحی دکوراسیون اتاق کودک برای رشد و پرورش بهتر کودک بسیار مهم است. در این مقاله با ما همراه باشید تا با نکات مهم جهت چیدمان و طراحی اتاق کودک به طور کامل آشنا شوید.

سوالات متداول دکوراسیون اتاق کودک

 1.  نکات مهم جهت دیزاین دکوراسیون اتاق کودک به چه صورت است؟
  فضای اتاق کودک باید بجهت استراحت، آرامش و مطالعه کودک از همه لحاظ عالی باشد. چیدمان و طراحی اتاق کودک باید کاملا ایمن باشد. حتما از طرح ها و المان های کودکانه در محیط اتاق استفاده شودو     ارگونومی لوازم به خوبی رعایت شده باشد. ایمنی قفسه ها، شلف ها و… رعایت شود. فضایی کافی برای تردد کودک در اتاق باید لحاظ شود.
 2. رنگ مناسب طراحی اتاق کودک باید به چه صورت باشد؟
  حتما توجه کنید رنگ دیوارها و وسایل باید با یکدیگر هماهنگی و هارمونی خاصی به همراه داشته باشد. شما عزیزان می توانید از رنگ های جذاب و محبوب کودکان همچون صورتی، آبی، طوسی، خاکستری، سفید، رنگ های پاستیلی و… استفاده کنید. از رنگ های شاد و زنده حتما در طراحی اتاق به خصوص دیوارها استفاده کنید.

خوش آمدید!

به حساب خود در زیر وارد شوید

رمز عبور خود را بازیابی کنید

لطفا نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای بازنشانی رمز عبور خود وارد کنید.

افزودن لیست پخش جدید