مجله دکوراسیون هشتی بهترین مرجع دکوراسیون منزل

شمعدان چشمه نور کد C2921/1TM بسته دو عددی

میز و صندلی ناهارخوری مدل MD1331

قطر آینه 52 سانتی متر

انتخاب فرش اتاق نشیمن با 16 ایده عالی


فرش اتاق نشیمن تاثیر زیادی در اضافه کردن بافت و گرما به فضا دارد. برای ما ایرانیان و البته بسیاری از مردمان جهان اتاق نشیمن بدون فرش کامل نمیشود. فرش‌ گرما و لطافت خاصی به محیط میدهد. بعلاوه مکانی نرم و جذابی برای راه رفتن ایجاد میکند. استایل و مدل فرش میتواند فوت کوزه‌گری دکوراسیون خانه شما باشد. پس در ادامه‌ این مطلب با ما در مجله دکوراسیون هشتی همراه باشید تا 16 ایده برای انتحاب فرش اتاق نشیمن، که زیبایی منحصربه‌فردی به محیط میدهد را با شما در میان بگذاریم.

انتخاب فرش اتاق نشیمن با 16 ایده عالی و جذاب

یک. ترکیب رنگی آبی و نارنجی فرش نشیمن

اگر به دنبال فرشی هستید که ترکیب رنگی روشنی داشته و در اتاق نشیمن بدرخشد، ترکیب رنگی آبی و نارنجی مناسب شماست. همانطور که در تصویر زیر می‌بینید این رنگ‌های بی‌نظیر میتوانند در اشکال مختلف بهتر خود را نشان دهند.

ترکیب رنگی آبی و نارنجی فرش نشیمن
ترکیب رنگی آبی و نارنجی فرش نشیمن

دو. اشکال لوزی در فرش نشیمن

برای داشتن طرحی که زیاده از حد حواس مخاطب را پرت نکند ولی همچنان جذاب و چشمگیر باشد میتوانید به سراغ طرح‌های لوزی شکل بروید.  این اشکال بدون اینکه با دیگر طرح‌های موجود در اتاق تلاقی داشته باشند، میتوانند زوایای زیبایی برای نشیمن ایجاد کنند.

اشکال لوزی در فرش نشیمن

سه. انتخاب فرش رنگ و رو رفته برای اتاق نشیمن

در سال‌های اخیراین نوع فرش‌ها بدلیل رنگهای ملایمی که دارند بسیار مورد توجه قرار گرفته است. برای اینکه این مدل بهترین عملکرد خود را در اتاق نشیمن داشته باشد رنگ‌هایی را انتخاب کنید که در دیگر وسایل موجود اتاق نشیمن شما، مثل کاناپه یا اکسسوری، موجود باشد.

انتخاب فرش رنگ و رو رفته برای اتاق نشیمن

چهار. لایه‌بندی کردن فرش نشیمن

شما میتوانید فرش را لایه‌بندی کنید. به این منظور که یک فرش کوچکتر با طرح و جنس متفاوت را روی فرش بزرگتر خود بیندازید. برای اینکه بهترین نتیجه را بگیرید بهتر است فرش بزرگتر را به رنگ خنثی و فرش رویی را با کمی نقش و نگار بیشتر انتخاب کنید.

لایه‌بندی کردن فرش نشیمن

پنج. انتخاب فرش ریز بافت برای اتاق نشیمن

بهترین راه برای ارتقا دادن اتاق نشیمن با ترکیب رنگی خنثی، استفاده از بافت است. فرش‌هایی با رنگ خنثی که بافتی خاص و قابل توجه دارند میتوانند جذابیت بصری زیادی به فضا هدیه دهند.

انتخاب فرش ریز بافت برای اتاق نشیمن

شش. فرش مشکی و کرم را امتحان کنید

یک ترکیب رنگی کلاسیک که همواره در همه جا به آن برمیخوریم مشکی و سفید است. اما اگر به دنبال رنگ‌هایی هستید که  کمتر توجه را جلب کند کرم و مشکی بهترین گزینه است. کرم رنگ ملایم‌تری نسبت به سفید گچی است که همچنان تضاد زیبایی با مشکی ایجاد میکند.

هفت. انتخاب فرش با طرح افقی

برای اینکه اتاق نشیمن بزرگتر به نظر برسد میتوانید به سراغ فرشی با طرح‌های افقی بروید. در تصویر زیر می‌بینید که این خطوط خیلی توجه را جلب نمی‌کنند ولی اثر خود را به نحو احسنت بر بزرگتر دیده شدن اتاق نشیمن میگذراند.

هشت. ست کردن فرش نشیمن با دیگر وسایل

اگر اتاق نشیمن شما وسایل دکوری یا گچبری زیادی دارد، بهتر است فرشی را انتخاب کنید که با این وسایل همسو باشند. این همسویی رنگ‌ها محیط اتاق نشیمن را زیبا و منسجم میکند.

ست کردن فرش نشیمن با دیگر وسایل
ست کردن فرش نشیمن با دیگر وسایل

نه. انتخاب فرش آبی و قرمز

از دیگر ترکیب رنگی‌های بی‌نظیر برای اتاق نشیمن آبی و قرمز میباشد. این رنگ‌های آرام، حس و حالی مجلل به محیط میدهند بعلاوه برای ورود طرح‌ به فضا بهترین انتخاب هستند.

ده. انتخاب فرش با رنگ خنثی

اگر اتاقی دارید که آن را از رنگ و طرح لبریز کرده‌اید، شاید بهتر باشد با چند المان این شلوغی را کاهش دهید. یکی از این المان‌ها میتواند یک فرش با رنگی خنثی باشد که محیط تعدیل کند.

یازده. استفاده از فرش مشکی برای اتاق نشیمن

برای  اینکه فضایی با حس و حال عجیب داشته باشید میتوانید از رنگ‌های تیره به میزان زیاد استفاده کنید. این رنگ‌های تیره در فرش هم میتواند وجود داشته باشد. فرشی با رنگ مشکی یا خاکستری تیره میتواند به میزان زیادی در فضای مرموز شما تاثیرگذار باشد.

استفاده از فرش مشکی برای اتاق نشیمن

دوازده. ست کردن طرح‌ فرش با وسایل

رنگ تنها چیزی نیست که قابلیت ست کردن دارد بلکه طرح‌ها نیز میتوانند با هم ترکیب و ست شوند. برای مثال در تصویر زیر میبینید که طرح فرش چطور نقوش کاشی‌ های شومینه را بازتاب میکند و این طرح در کوسن‌ها هم قابل مشاهده است.

سیزده. استفاده از فرش آبی برای اتاق نشیمن

اگر به دنبالی فرشی تک رنگ هستید که حس و حالی آرامبخش به فضا بدهد بهتر است به دنبال رنگ آبی باشید. رنگ آبی میتواند در لحظه محیط را ملایم و آرام کند و با رنگ سبز گیاهان داخل منزل نیز هماهنگی زیادی دارد.

چهارده. استفاده از فرش کوچک برای اتاق نشیمن

فرشی که داخل اتاق نشیمن قرار میگیرد حتما نباید بزرگ باشد. فرش‌های کوچک میتوانند یک میز یا مبل کوچک و هم‌اندازه را قاب کنند و دیگر فضاهای محیط را خالی بگذارند.

استفاده از فرش کوچک برای اتاق نشیمن

پانزده. انتخاب فرش با طرح خال‌خالی

طرح خال‌خالی که هم کلاسیک و هم بامزه است بهترین انتخاب برای زمانی است که میخواهید میزانی بازیگوشی به فضا اضافه کنید و در عین حال محیط را باکلاس نگه دارید.

شانزده. فرش گرد برای نشیمن

فرش نشیمن لزوما نباید مستطیل یا مربع باشد بلکه میتواند گرد انتخاب شود. برای اینکه تضاد جالبی در اتاق نشیمن بوجود بیاورید میتوانید فرش گرد را با مبلمانی مستطیل شکل  ادغام کنید.

مطالب مرتبط

دکوراسیون تابستانی خانه بسیار شاد و مفرح هست. وقتی در مورد تابستان حرف میزنیم، تعطیلات تابستانی و گرمای آفتابی که کنار دریا تجربه میکنیم به یادمان می‌آید. و این همان حس و حالیست که در دکوراسیون خانه باید اجرا کنیم تا زمانی که وارد منزل میشویم فضایی شاد و مفرح داشته باشیم. برای دکوراسیون تابستانی […]
تزیین دیوار بالای شومینه تاثیر زیادی در جلوه و زیبایی دکوراسیون خانه دارد. زیرا در اکثر اوقات شومینه به عنوان نقطه عطف و یا به عبارت دیگر کانون توجه اتاق نشیمن و یا فضای مورد نظر قرار می‌گیرد. شما میتوانید بر اساس سبک دکوراسیون منزلتان و مطابق سلیقه‌تان به تزیین دیوار شومینه بپردازید. دیوارهای خالی […]
نقش حصیر در دکوراسیون منزل بر کسی پوشیده نیست. اگر اندکی به اطرافمان دقت کنیم متوجه میشویم که وسایل حصیری حتی به میزان اندک در دکوراسیون منزل پیدا میشود. تعجبی هم ندارد چون بافته‌هایی زیبا هستند که میتوان در داخل خانه و هم در بیرون خانه مورد استفاده قرار داد. ازحصیر در تمامی لوازم مثل […]
  رنگ کله غازی دکوراسیون اتاق نشیمن را متحول می‌کند. بخصوص اگر از رنگ‌های سفید و بژ اتاق نشیمن خسته شده‌اید این رنگ مناسب شماست.  مطمئنا رنگ‌های خنثی به اتاق شما ظاهری شیک میدهد که هیچگاه هم از مد نمیفتد. در عین حال اگر از رنگ‌های دیگر درست استفاده شود میتواند برای ما شادی و […]
تزیین دیوار سفید باعث جان بخشیدن به دیوارهای خالی میشود. درست است که سبک مدرن در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار  گرفته ولی این موضوع را هم باید در نظر بگیرید که داشتن چندین دیوار سفید و لخت باعث ناتمام دیده شدن فضا می‌شود. از طرف دیگر تزیین دیوار میتواند هزینه‌های مالی و زمانی […]
زندگی در خانه کوچک و چیدمان  وسایل در چنین فضایی چالش بزرگی است. اما دکوراسیون داخلی این امکان را  به ما میدهد که از تمام فضاها چه اتاقی کوچک باشد یا آپارتمانی با متراژ کم حداکثر استفاده را کرده و علاوه بر اینکه سبک دکوراسیون مورد علاقه‌تان را اجرا می‌کنید فضای مورد نظر بسیار بزرگ‌تر […]
تزیین خانه با گیاهان آپارتمانی همواره شیک و مورد علاقه‌ عموم است. و دقیقا به همین دلیل است که مردم بیش از پیش به روش‌های متفاوت نگهداری گیاهان مختلف روی میاورند تا گیاه مناسب فضای خود را پیدا کنند. جدا از همه‌ این توصیفات، وجود گیاهان در خانه، باعث طراوت و سرزندگی محیط می‌شود و […]
همه‌ ما قبلا این شرایط را تجربه کرده‌ایم: خانه‌ی جدیدی گرفته یا به طور کلی قصد تغییر دکوراسیون داشته ولی نمیتوانیم مبل مناسب را پیدا کنیم. هزاران مدل و رنگ متفاوت وجود دارد که انتخاب صحیح از بین آنها برای فضایی که مختص شماست بسیار سخت و طاقت‌فرسا میباشد. البته افراد زیادی به مبل کلاسیک […]
قبل از اینکه به ویژگی‌های سبک کلاسیک در طراحی دکوراسیون داخلی بپردازیم لازم است ابتدا به صورت خلاصه معماری کلاسیک را تعریف کنیم. معماری کلاسیک برگرفته از معماری روم و یونان است و سبک‌های بسیاری از سبک کلاسیک الهام گرفته‌اند. که از بارزترین آنها نئوکلاسیک است که تشابه زیادی به سبک کلاسیک دارد. ویژگی‌های سبک […]
وقتی که دمای هوا کمتر میشود، احتمال اینکه بیشتر در خانه بمانیم، افزایش میابد. این موضوع در صورت مناسب نبودن دکوراسیون منزل در زمستان میتواند برای ساکنین خانه بسیار آزاردهنده باشد. مخصوصا در دو سال گذشته که اکثر ما بخاطر پاندمیک کرونا اکثر اوقات خود را در خانه میگذرانیم اهمیت زیادی دارد. در این مدت […]

تخت خواب دو نفره مدل ملیتا سایز 160×200 سانتی متر

مشخصات

وزن 40 کیلوگرم

عرض۱۶۰ سانتی متر

طول۲۰۰ سانتی‌متر

ارتفاع۱۳۰ سانتی‌متر

ست کابینت و روشویی مدل میلانو کد 137 به همراه آینه

مشخصات

ابعاد ۴۱×۳۵×۷۰ سانتی‌متر

وزن ۴۰ کیلوگرم

تعداد پانچ دو عدد

سایر توضیحات: قطر آینه ۵۲ سانتی متر جنس بدنه پی وی سی جنس روشویی چینی دارای دو کشو با ریل استیل مقاوم در برابر تغییر رنگ و رطوبت دارای یراق آلات استیل و لولای آرام بند

ارتفاع 55 سانتی‌متر

لوستر ماد کد GR301k

مشخصات

ابعاد ۴۰x۵۰x۶۰ سانتی‌متر

ارتفاع ۷۰ سانتی‌متر

وزن ۲۰۰۰ گرم

توان ۱۱۵ وات

شلف دیواری آرتینو مدل 3tier

مشخصات

ابعاد ۵۰x۲۰x۳۰ سانتی‌متر

جنس روکش ام دی اف

جنس نئوپان

ضخامت ۱۶

تعداد طبقات ۳