مجله دکوراسیون هشتی بهترین مرجع دکوراسیون منزل

شمعدان چشمه نور کد C2921/1TM بسته دو عددی

میز و صندلی ناهارخوری مدل MD1331

قطر آینه 52 سانتی متر

کابینت جزیره برای آشپزخانه کوچک و چند ترفند

همه‌ ما میدانیم که وسایل ریز و درشت زیادی در آشپزخانه وجود دارد که نیاز به قرارگیری در یک مکان خاص را دارند. اما وقتی که آشپزخانه‌ ما کوچک باشد جای کافی برای قرار دادن وسایل نداریم. به همین دلیل با مجله دکوراسیون هشتی همراه شوید تا در ابتدا کابینت جزیره را تعریف کنیم و سپس به سراغ چند نمونه کابینت جزیره برای آشپزخانه‌ کوچک برویم تا مدلی را که دوست دارید، انتخاب و در آشپزخانه جایگذاری کنید. هدف این است که بتوانیم فضای هرچند کوچکی، برای لوازم و مواد غذایی پیدا کنیم تا همه وسایل روی سطح کابینت قرار نگیرند و در جای مخصوص مرتب و منظم چیده شوند. پس در این مطلب در کنار ما باشید تا در کمتر از چند دقیقه بهترین ایده‌های کابینت جزیره برای آشپزخانه‌ کوچک را برایتان بگوییم.

کابینت جزیره چیست

کابینت جزیره یا آشپزخانه جزیره‌ای، پیشخوانی کاملا مستقل، در وسط آشپزخانه و جدا از سایر پیشخوان‌ها و کابینت‌ها است. جزیره آشپزخانه تا حدود زیادی مشکل کمبود کابینت را حل کرده و به آشپزخانه نظم بیشتری میدهد. حتی مینوانید روی آن سینک ظرفشویی و یا اجاق گاز رومیزی نصب کنید. جزیره آشپزخانه علاوه بر زیبایی کارایی زیادی هم دارد میتوانید از آن به عنوان میز کار و یا میز ناهارخوری هم استفاده کنید.

جزیره آشپزخانه
جزیره آشپزخانه

کابینت جزیره برای آشپزخانه‌ کوچک چگونه باید باشد

یک. انتخاب کابینت جزیره باریک

در آشپزخانه‌ زیر، از کابینت جزیره باریک استفاده شده‌است. در عین حال فضای کافی برای پخت و پز و آماده کردن غذا نیز وجود دارد. بعلاوه در سمت دیگر جزیره چندین کابینت وجود دارد که مکانی عالی برای قرار دادن ظرف و وسایل میباشد. در سمت دیگر سه صندلی اپن دارد که با رنگ زیبای خود و تضادی که با رنگ مشکی جزیره دارند، میدرخشند.

برای آشپزخانه کوچک کابینت جزیره باریک استفاده کنید

پرفروش‌ترین صندلی‌های اپن
دو. صندلی اپن مناسب

برای فضاهای کوچکی که در اختیار داریم همیشه صندلی‌های اپن که پشتی ندارند بهترین انتخاب هستند. چون صندلی‌ها به راحتی زیر کابینت جزیره جا میشوند و در هنگام حرکت افراد مشکل ایجاد نمی‌کنند.

برای کابینت جزیره آشپزخانه از صندلی اپن مناسب استفاده کنید

سه. شلف‌ها

وجود شلف در جزیره آشپزخانه، المانی تزیینی برای آشپزخانه است که میتوانید ظروف زیبای خود را در آن بگذارید. در این صورت وسایل آشپزخانه‌ که بزرگ هستند مثل مخلوط‌کن را در کابینت و ظرف‌هایی که اکثرا مورد مصرف قرار میگیرند در دسترس‌تر و روی شلف‌ها قرار می‌گیرند.

برای کابینت جزیره آشپزخانه از شلف استفاده کنید

پرفروش‌ترین شلف‌های آشپزخانه را ببینید
چهار. ایجاد اپن

اگر برای گذاشتن کابینت جزیره در آشپزخانه، جا ندارید به آشپزخانه اپن فکر کنید. درست مانند تصویر زیر، میتوان یک محفظه‌ کوچک برای لوازم بوجود بیاوریم و حتی آنجا بنشینیم و غذا بخوریم.

لوستر آشپزخانه
پنج. جزیره‌ چرخ‌دار

چه کسی گفته که کابینت جزیره آشپزخانه‌ حتما باید فیکس بوده و قابلیت تکان خوردن نداشته باشد؟ در فضاهایی که بسیار کوچک هستند میتوان از جزیره‌های چرخ‌دار استفاده کرد و در مواقعی که به جزیره نیازی نباشد، بتوان آن را در گوشه‌ای گذاشت. این چرخ‌ها هروقت که بخواهید قفل میشوند و هروقت که به فضای بیشتری نیاز داشته باشید به راحتی به کناری میروند.

برای کابینت جزیره چرخ‌دار برای آشپزخانه کوچک استفاده کنید

پرفروش‌ترین سبدهای حصیری
شش. مکان قرار گیری صندلی

در فضاهای کوچک همیشه از تمامی ظرفیت‌ها باید استفاده کرد. منظورمان این است گاهی اوقات، حتی صندلی‌ها نیز میتوانند دست و پا گیر شوند. پس بهترین کار این است که به طول رویه‌ کابینت جزیره اضافه کنید و صندلی‌ها را مانند عکس زیر، در زیر جزیره قرار دهید.

برای دیدن شیرآلات آشپزخانه کلیک کنید
هفت. وسایل در انتهای جزیره

فکر میکردید که مکان قرارگیری ظروف حبوبات، شکر و پاستا اینقدر به آشپزخانه جذابیت بدهد؟ در اینجا طراح از یک سمت جزیره آشپزخانه استفاده کرده تا چند شلف با نرده درست کند و شیشه‌ها را در دسترس اهالی خانه بگذارد.

پرفروش‌ترین فرش‌های آشپزخانه
هشت. میزهای کوچک

به هر دلیلی ممکن است کابینت جزیره در آشپزخانه‌ شما جا نشود و اینجاست که یک میز کوچک به درد میخورد. در آشپزخانه زیر، میز قهوه‌ای بین اجاق گاز و کابینت قرار گرفته‌است. این چینش محیطی عالی برای غذا درست کردن ایجاد کرده و در عین حال جای زیادی نمیگیرد و در صورت نیاز جایش قابل تغییر است.

پرفروش‌ترین ساعت‌های دیواری
نه. جزیره با میزی برای دو نفر

مسلما اگر آشپزخانه‌ کوچکی دارید میز غذاخوری و کابینت جزیره با هم جا نمیشود. پس در این صورت میتوانید از کابینت جزیره‌ای استفاده کنید که چند منظوره باشد. در این صورت جایی برای غذا درست کردن غذا، نگهداری وسایل و همینطور عذاخوردن دارید.

پرفروش‌ترین چراغ‌های دیواری را ببینید
ده. کشو در جزیره

در تصویر زیر، آشپزخانه‌ چندان کوچک نیست ولی کشوهای این جزیره میتواند برای تمام جزیره‌ها الگو باشد. کشوها بهترین مکان برای نگهداری وسایل کوچک و ضروری هستند که دسترسی به آنها نیز ساده است.

برای دیدن انواع جاشمعی کلیک کنید
یازده. جزیره‌ای با قابلیت جابجایی

بیایید در نظر بگیریم که به کابینت جزیره نیاز دارید ولی از نصب آن در آشپزخانه چندان خوشتان نمی‌آید. یا شاید هم مستاجر هستید و دوست ندارید برای جزیره درآپارتمان خرج چندانی کنید. خب در این شرایط باز هم گزینه‌های بیشماری دارید و یکی از آنها جزیره‌هایی است که جای کافی و قابلیت جابجایی داشته باشد.

پرفروش‌ترین جا ادویه‌ای
دوازده. جزیره‌ای تک رنگ

هنگامی که با آشپزخانه‌ای کوچک سروکار داریم، ترکیب رنگی ساده، بهترین گزینه است. برای مثال در تصویر زیر، کابینت جزیره بسیار کوچک است و بخاطر رنگی که دارد در پس‌زمینه‌ سفید ادغام میشود. به همین دلیل با دقت زیاد متوجه اندازه‌ آن میشویم.

گلدان دکوری

مطالب مرتبط

آشپزخانه قلب خانه محسوب میشود . اکثرا به جنس و مدل کابینت، بک‌اسپلش و کف آشپزخانه  توجه زیادی داریم. اما مسئله‌ مهم دیگری هم به نام وسایل دکوری وجود دارد که باید در پایان کار به آن بپردازیم ولی فراموش میکنیم. یکی از این موارد پنجره‌ آشپزخانه است که اکثرا با یک پرده آن را […]
نارنجی از آن دسته رنگ‌هایی است که کمتر پیش می‌آید در آشپزخانه استفاده شود ولی قطعا یکی از شادترین‌هاست. این رنگ که بسیار پرانرژی و روشن است دل هر مخاطبی را به لرزش در می‌آورد. بعلاوه این رنگ جذابیت بسیار زیادی نسبت به آشپزخانه‌های سیاه و سفیدی که چند سالی است مد شده‌اند دارد و […]
راه‌های زیادی برای تزیین میز آشپزخانه وجود دارد ولی تنها وسایلی که روی آن قرار میدهید در زیبایی موثر نیستند. درست است که تزییناتی مانند سینی‌ دکوراتیو از کلاسیک‌ترین اکسسوری‌هاست اما در صورتی جذابیتش مشخص میشود که به آنچه در بالا، پایین و اطراف میز قرار میدهید هم توجه داشته باشید. چون میز شما به […]
در این مقاله به بررسی بک اسپلش آشپزخانه می‌پردازیم. منظور از بک اسپلش آشپزخانه دیوار پوشی است که بین کابینت‌ها، پشت سینک ظرفشویی و اجاق گاز به صورت افقی یا عمودی نصب می‌شود و علاوه بر زیبایی از خراب شدن دیوار جلوگیری می‌کند. جنس بک اسپلش باید مقاوم به حرارت باشد. بک اسپلش‌های سنگی زیبایی […]
وقتی که صحبت از دکوراسیون آشپزخانه می‌شود، همواره باید با ذهنی باز با آن مواجه شویم. در سالهای اخیر، کابینت‌ باز آشپزخانه، مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته و محبوب شده‌اند. البته فهمیدن دلیل این موضوع اصلا سخت نیست. چون این مدل کابینت علاوه بر اینکه حس و حالی تمیزی دارد، وسیله‌ای جالب برای به نمایش […]
اگر نگاهی به تصاویر آشپزخانه در فضای مجازی بیندازید می‌بینید در اکثر آنها از ترکیب رنگی خنثی برای آشپزخانه استفاده شده است. اما اگر به رنگ‌های گرم علاقه دارید و می‌خواهید آشپزخانه‌ای متفاوت داشته باشید، نگران نباشید. چون جدیدا بکار بردن انواع رنگ‌ها در آشپزخانه دوباره مد شده است. ما در مجله هشتی، ۶ ترکیب […]
شاید برای انتخاب فرش مناسب برای آشپزخانه به مشکل بر خوورده باشید. ما در اینجا  ۱۴ ایده برای فرش آشپزخانه که قطعا یکی از این ایده‌ها مطابق سلیقه شما خواهد بود. آشپزخانه یکی از پرکاربردترین محیط‌ها در هر خانه‌ای است. چون پذیرای شما در هر موقعیتی از آشپزی و تمیزکاری گرفته تا هله هوله خوری وسط […]
در این مقاله ۱۰ ایده‌ شلف آشپزخانه را یرای شما بیان می‌کنیم. آشپزخانه بدون اغراق، یکی ازمهم‌ترین قسمت‌های خانه است که به فضای زیادی برای نگهداری وسایل نیاز دارد. سالهاست که کابینت به عنوان بهترین انتخاب، برای گذاشتن ظروف و وسایل آشپزخانه شناخته شده است. ولی هر چقدر جلوتر می‌رویم مدل‌های بیشتری به بازار می‌آیند. […]

تابلو دکوراتیو سه تکه آرتی فریم کد F033B121

مشخصات

تعداد تکه سه تکه

ویژگی‌های مقاومتی مقاوم در برابر تابش نور آفتاب

نوع کاربرد دیواری

جنس پی وی سی‌

آیینه

مشخصات

قطر آینه 52 سانتی متر

جنس بدنه پی وی سی

جنس روشویی چینی

دارای دو کشو با ریل استیل

مقاوم در برابر تغییر رنگ و رطوبت

دارای یراق آلات استیل و لولای آرام بند

ابعاد 41×35×70 سانتی‌متر وزن 40 گرم

تختخواب کودک ای اس تی مدل KRAL YATAK سایز 145 سانتی متر

مشخصات

طول 145 سانتی‌متر

عرض 70 سانتی‌متر

ارتفاع 55 سانتی‌متر

وزن 9.900 کیلوگرم

جنس فریم ام‌دی‌ا ف جنس پایه چوب

میز عسلی مدل L72

مشخصات

ابعاد 35x35x50 سانتی‌متر

تعداد میز یک عدد

جنس صفحه سنگ

نوع صفحه جدا

جنس پایه فلز