مجله دکوراسیون هشتی بهترین مرجع دکوراسیون منزل

شمعدان چشمه نور کد C2921/1TM بسته دو عددی

میز و صندلی ناهارخوری مدل MD1331

قطر آینه 52 سانتی متر

18 ایده خلاقانه برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک

زندگی در خانه کوچک و چیدمان  وسایل در چنین فضایی چالش بزرگی است. اما دکوراسیون داخلی این امکان را  به ما میدهد که از تمام فضاها چه اتاقی کوچک باشد یا آپارتمانی با متراژ کم حداکثر استفاده را کرده و علاوه بر اینکه سبک دکوراسیون مورد علاقه‌تان را اجرا می‌کنید فضای مورد نظر بسیار بزرگ‌تر از آنچه هست به نظر برسد. دکوراسیون منزل اگر به درستی انجام شود فضایی آرامبخش و شیک خواهید داشت. این تصور کاملا اشتباه است که فقط خانه‌های بزرگ می‌توانند چیدمانی لوکس و دلباز داشته باشند. ما در مجله دکوراسیون هشتی چند ایده برای دکوراسیون داخلی منزل کوچک را بیان کرده‌ایم که امیدواریم بتوانید در دیزاین منزل خود از آن استفاده کنید.

دکوراسیون داخلی منزل کوچک با چند ایده کاربردی

یک. انعکاس نور

طراح در این آشپزخانه برای دیوار از رنگ سفید لاکی و کاشی‌های براق آبی و سفید استفاده کرده است. وسایل براق مانند آینه عمل کرده و موجب انعکاس نور شده و فضا بزرگ‌تر دیده می‌شود.

استفاده از انعکاس نور در دکوراسیون منزل کوچک

دو. مدبر باشید

وقتی فضای شما محدود و بسیار کوچک است و نمی‌توانید در اتاق خواب از مبل و یا پاتختی استفاده کنید یک صندلی کوچک در کنار تخت قرار دهید و وسایل خود را روی آن بگذارید. برای صرفه‌جویی در فضا از چراغ دیوارکوب استفاده کنید. استفاده از رنگ‌های شاد مثل فیروزه‌ای کمرنگ ایده بسیارخوبی برای این اتاق کوچک است.

سه. میز ناهارخوری کوچک

وقتی منزلی کوچک است طراحان دکوراسیون داخلی استفاده از وسایل بزرگ و جاگیر را به هیچ عنوان توصیه نمی‌کنند. برای همین میز ناهارخوری نباید بزرگ باشد. بهترین گزینه میز ناهارخوری کوچک و گرد است.

چهار. خلاقیت

همانطور که در تصویر زیر می‌بینید فضای آشپزخانه بسیار محدود وکوچک است و جا برای وسایل بزرگ و جدید نیست طراح تصمیم گرفته از کاغذ دیواری همرنگ دیوار برای یخچال قدیمی و معمولی استفاده کند.

پنج. نصب تلویزیون روی دیوار

استفاده از میز تلویزیون در فضای کم مناسب نیست چون باعث هدر رفتن فضا می‌شود. پس مناسب‌ترین روش نصب تلویزیون روی دیوار است.

شش. استفاده از وسایل چند کاره

یکی از ترفندها برای دکوراسیون خانه‌های کوچک این است که از وسایل چند کاره استفاده کنید. همانطور که گفتیم مهمترین هدف در دکوراسیون داخلی منزل کوچک، این است که از خرید و انباشت وسایل جلوگیری شود. خب پس چه کاری بهتر از استفاده از وسایلی که چند کاربرد دارند. مثلا میتوان میزی خریداری کرد که هم برای میز ناهارخوری استفاده شود و هم در موقع لزوم کنار مبل قرار دهیم. یا یک مبل با عمق زیاد میتواند به تخت مهمان تبدیل شود و یا پاف‌های مکعبی هم مکانی برای نشستن باشند و در صورت لزوم  تبدیل به میز عسلی شوند.

استفاده از وسایل چند کاره در دکوراسیون منزل کوچک

هفت. زیر پنجره

یکی از زیبایی‌های دکوراسیون داخلی این است که روی هر فضای کوچکی حساب می‌کنند و زیباترین محیط‌ها را بوجود می‌آورند. همانند تصویر زیر که با کاور کردن رادیاتور و گداشتن یک تشک و چند کوسن آنجا در تبدیل به مکانی دنج برای استراحت و مطالعه کرده‌اند.

هشت. آینه

یکی از ترفندهای دکوراسیون داخلی استفاده از آینه است. آینه باعث انعکاس نور میشود و محیط را بزرگ‌تر و شیک‌تر نشان میدهد. علاوه بر اینکه جای کمی اشغال می‌کند به فضا شخصیت هم میدهد.

نه. دقت در انتخاب وسایل

هر وسیله را به دقت زیاد انتخاب کنید. وسایلی بخرید که حداکثر کارایی را در متراز کم داشته باشد. به عنوان مثال به جای اینکه در پایین تخت نیمکت قرار دهید از یک میز و صندلی کوچک استفاده کنید. این میز میتواند به میز تحریر و یا میز آرایش شما تبدیل شود.

ده. توجه به مقیاس

اگر آشپزخانه جزیره ندارد یک میز چوبی بلند بگذارید که دو کاربرد داشته باشد هم میزکار آشپزخانه باشد و هم مکانی برای غذاخوردن.

یازده. استفاده از وسایل نظم دهنده

در خانه‌های کوچک گوشه‌ها را نادیده نگیرید. میتوانید مبلمانی سفارش دهید که در زیر آن فضا یرای نگهداری وسایل وجود داشته باشد. همینطور میتوانید حداکثر استفاده را از دیوار بکنید و با نصب شلف روی دیوار وسایل دکوری، کتاب و یا قاب عکس روی آن قرار دهید.

دوازده. استفاده از همه فضاها

در دکوراسیون داخلی از تمام فضاهای منزل باید حداکثر استفاده بشود. حتی یک طاقچه را نادیده نگیرید میتوانید آن را جایگزین میز کنید و روی آن وسایل دکوری، چراغ مطالعه و یا سایر وسایل خود را بگذارید.

سیزده. صندلی تاشو

این صندلی‌ها سبک هستند و به راحتی جمع می‌شوند. در مواقع نیاز میتوانید از این نوع صندلی‌ها استفاده کنید و پس از آن صندلی را تا کرده و در کمد قرار دهید.

استفاده از وسایل تاشو در دکوراسیون منزل کوچک

چهارده. استفاده از وسایل بزرگ‌تر اما کم

شاید غیرمنطقی به نظر برسد اما چیدمان چند وسیله بزرگ در یک اتاق کوچک باعث بزرگ‌تر نشان دادن محیط میشود. مانند تصویر زیر که به جای استفاده از تخت و مبلمانی کوچک، فقط  یک تخت‌ بزرگ در اتاق خواب گذاشته شده است.

پانزده. کابینت‌ها را تا سقف ببرید

یک تکنیک جالب در دکوراسیون این است که کابینت‌ها و قفسه‌ها را تا سقف بالا ببرید که اتاق بلندتر دیده‌ شود.

شانزده. چشم‌پوشی از وسایل بزرگ

قرارگیری کابینت در زیر روشویی مکانی مناسب برای نگهداری وسایل است. اما گذاشتن کابینت با درها و کشوهای زیاد برای این سرویس بهداشتی کوچک اصلا مناسب نبود و فضا را کوچک‌تر نشان میداد.

هقده. نورپردازی مناسب

نورپردازی خوب فضا را بزرگ‌تر از آنچه هست نشان میدهد. مانند تصویر زیرکه با نورپردازی صحیح، حمام شیک و خیره‌کننده شده است.

استفاده از نورپردازی مناسب در دکوراسیون منزل کوچک

هجده. متصل کردن فضاها

برای جدا سازی قسمت‌های مختلف خانه به جای دیوار، از شیشه استفاده کنید. یا اینکه آشپزخانه، نشیمن و ناهارخوری را به هم وصل کنید تا محیط بزرگ‌تر دیده شود.

متصل کردن فضاها در دکوراسیون داخلی منزل کوچک

مطالب مرتبط

تزیین خانه با گیاهان آپارتمانی همواره شیک و مورد علاقه‌ عموم است. و دقیقا به همین دلیل است که مردم بیش از پیش به روش‌های متفاوت نگهداری گیاهان مختلف روی میاورند تا گیاه مناسب فضای خود را پیدا کنند. جدا از همه‌ این توصیفات، وجود گیاهان در خانه، باعث طراوت و سرزندگی محیط می‌شود و […]
همه‌ ما قبلا این شرایط را تجربه کرده‌ایم: خانه‌ی جدیدی گرفته یا به طور کلی قصد تغییر دکوراسیون داشته ولی نمیتوانیم مبل مناسب را پیدا کنیم. هزاران مدل و رنگ متفاوت وجود دارد که انتخاب صحیح از بین آنها برای فضایی که مختص شماست بسیار سخت و طاقت‌فرسا میباشد. البته افراد زیادی به مبل کلاسیک […]
قبل از اینکه به ویژگی‌های سبک کلاسیک بپردازیم لازم است ابتدا به صورت خلاصه معماری کلاسیک را تعریف کنیم. معماری کلاسیک برگرفته از معماری روم و یونان است و سبک‌های بسیاری از سبک کلاسیک الهام گرفته‌اند. که از بارزترین آنها نئوکلاسیک است که تشابه زیادی به سبک کلاسیک دارد. ویژگی‌های سبک کلاسیک تقارن: یکی از […]
وقتی که دمای هوا کمتر میشود، احتمال اینکه بیشتر در خانه بمانیم، افزایش میابد. این موضوع در صورت مناسب نبودن دکوراسیون منزل در زمستان میتواند برای ساکنین خانه بسیار آزاردهنده باشد. مخصوصا در دو سال گذشته که اکثر ما بخاطر پاندمیک کرونا اکثر اوقات خود را در خانه میگذرانیم اهمیت زیادی دارد. در این مدت […]
نشیمن بدون شک از مهم‌ترین فضاها در هر خانه‌ای است. اتاق نشیمن مکانی برای جمع شدن اعضای خانواده و گفتکو و هم مکانی برای پذیرایی از میهمانان است.  پس طبیعی است که تمام تلاش خود را برای دکوراسیون زیبا و ایجاد حس و حال خوب بکنید. با این حال، تغییر دکوراسیون نشیمن میتواند میزان زیادی […]
شومینه آجری به عنوان قلب خانه شناخته میشود. چون در اکثر مواقع نقطه‌ عطف اتاق محسوب می‌شود. در شب‌های سرد زمستانی بهترین مکان برای گفت و گو و خوش گذراندن میباشد. از آنجایی که در روزهای ابتدایی فصل زمستان هستیم، همه‌ ما به دنبال گرم‌تر کردن محیط خانه و شیک‌تر ساختن شومینه هستیم. با مجله […]
چند روز بیشتر به شب یلدا باقی نمانده است به همین مناسبت لازم دانستیم در خصوص شب یلدا، دکور شب یلدا و چند ایده برای این شب بنویسیم. با مجله هشتی همراه شوید تا  در خصوص این شب خاص و باستانی بیشتر صحبت کنیم. تاریخچه شب یلدا تاریخچه شب یلدا به سالیانی بسیار دور باز […]
به تمام خانه‌هایی که در آن زندگی کرده‌اید فکر کنید. چند درصد این خانه‌ها رنگ درب‌ سفید یا قهوه‌ای داشته‌اند؟ حدس ما بالغ بر نود درصد است. چون خیلی کم پیش می‌آید که با یک درب، به رنگ آبی یا سبز برخورد کنیم. اما لازم نیست این موضوع همیشه اینطور باقی بماند. درب‌ها می‌توانند نقش […]
اتاق نشیمن و آشپزخانه از قسمت‌های مهم دکوراسیون منزل محسوب می شوند که با کمی خلاقیت می‌توان دکوراسیون مناسبی را ایجاد کرد. در این مقاله شما را با ترفند ساده اما تاثیرگذار برای زیباتر شدن دکور اتاق نشیمن و دکوراسیون آشپزخانه آشنا می کنیم. در ابتدا به دکور اتاق نشیمن می پردازیم. اتاق نشیمن مرکز […]
مطمئنا وقتی به رنگ‌آمیزی اتاق نشیمن فکر می‌کنید رنگ زرد اولین رنگی نیست که به ذهنتان خطور می‌کند. در سال‌های اخیر رنگ زرد از محبوبیت زیادی برخوردار  شده‌است. جالب است بدانید رنگ زرد، به عنوان رنگ سال 2021 پنتون انتخاب شده است. حتما می‌دانید که با اوج گرفتن کرونا و خانه‌نشین  شدن اکثر افراد، افسردگی […]

تابلو دکوراتیو سه تکه آرتی فریم کد F033B121

مشخصات

تعداد تکه سه تکه

ویژگی‌های مقاومتی مقاوم در برابر تابش نور آفتاب

نوع کاربرد دیواری

جنس پی وی سی‌

آیینه

مشخصات

قطر آینه 52 سانتی متر

جنس بدنه پی وی سی

جنس روشویی چینی

دارای دو کشو با ریل استیل

مقاوم در برابر تغییر رنگ و رطوبت

دارای یراق آلات استیل و لولای آرام بند

ابعاد 41×35×70 سانتی‌متر وزن 40 گرم

تختخواب کودک ای اس تی مدل KRAL YATAK سایز 145 سانتی متر

مشخصات

طول 145 سانتی‌متر

عرض 70 سانتی‌متر

ارتفاع 55 سانتی‌متر

وزن 9.900 کیلوگرم

جنس فریم ام‌دی‌ا ف جنس پایه چوب

میز عسلی مدل L72

مشخصات

ابعاد 35x35x50 سانتی‌متر

تعداد میز یک عدد

جنس صفحه سنگ

نوع صفحه جدا

جنس پایه فلز