مجله دکوراسیون هشتی بهترین مرجع دکوراسیون منزل

شمعدان چشمه نور کد C2921/1TM بسته دو عددی

میز و صندلی ناهارخوری مدل MD1331

قطر آینه 52 سانتی متر

۱۵ ایده کابینت باز آشپزخانه

وقتی که صحبت از دکوراسیون آشپزخانه می‌شود، همواره باید با ذهنی باز با آن مواجه شویم. در سالهای اخیر، کابینت‌ باز آشپزخانه، مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته و محبوب شده‌اند. البته فهمیدن دلیل این موضوع اصلا سخت نیست. چون این مدل کابینت علاوه بر اینکه حس و حالی تمیزی دارد، وسیله‌ای جالب برای به نمایش گذاشتن ظروف زیبا نیز هست. با توجه به این مسائل، متوجه می‌شویم که این مد گذرا نیست و سال‌های سال باقی خواهد ماند. پس تا پایان این مطلب با مجله هشتی همراه شوید تا ۱۵ ایده کابینت باز آشپزخانه را برای شما بازگو کنیم تا بتوانید به راحتی از آن‌ها در خانه‌ خود استفاده کنید.

کابینت باز آشپزخانه و کاربرد آن

یک. متریال 

همانطور که در تصویر زیر می‌ببینید، طراح از شلف‌های چوبی و بک‌اسپلش سنگی استفاده کرده است. همچنین، سنگ رویه‌ی کابینت‌ با بک اسپلش آشپزخانه، یکسان انتخاب شده تا انسجام بیشتری داشته باشد.

دو. ادغام

فقط بخاطر اینکه می‌خواهید مدل کابینت شلفی و باز را امتحان کنید دلیل نمی‌شود که تمام کابینت‌های بسته‌ آشپزخانه را عوض کنید. برای مثال، در تصویر زیر طراح تنها چند کابینت بالایی را با شلف تعویض کرده و بقیه را مانند سابق باقی گذاشته است. همین تغییر کوچک تاثیر بسزایی در جلوه‌ی محیط داشته و فضا را باز و شاداب‌تر کرده است.

سه. شلف تک

برای ایجاد آشپزخانه‌ای باز نیازی نیست از تعداد زیادی شلف استفاده کنید. برعکس، اکثر اوقات تنها یک کابینت باز هم این کار را انجام می‌دهد. در تصویر زیر، شلف چوبی اولین چیزی است که به چشم می‌آید چون آیتمی خاص و چشم‌گیر است و پتانسیل بالایی دارد.

یکی از ایده های کابینت باز آشپزخانه استفاده از یک شلف تک است

چهار. چوب

از سبک روستیک لذت می‌برید؟ پس بهتر است به فکر شلف‌های چوبی دستکاری نشده و خام باشید. در عکس زیر طراح شلف‌های روستیک را با ظروف هماهنگ کرده است.

یکی از ایده های کابینت باز آشپزخانه استفاده از چوب خام برای شلف است

پنج. دیوار آجری

تصویر زیر به وضوح به شما ثابت می‌کند که مکان نصب شلف از اهمیت بالایی برخوردار است. دیوار آجری سفید به همراه شلف‌های چوبی، فضایی روستیک بوجود آورده که انسجام و تعادل در آن موج میزند.

یکی از ایده های کابینت باز آشپزخانه این است که شلف را روی دیوار آجری نصب کنید

شش. خطای دید

اگر سلیقه‌ شما بیشتر به سادگی و مینیمالیسم نزدیک است، برای شما، ایده‌ای بهتر از ست کردن شلف با بک‌اسپلش نیست. طرح زیر نشان میدهد که چطور شلف و بک‌اسپلش دست به دست هم داده‌اند تا خطای دید ایجاد کنند و اجسام معلق در فضا به نظر برسند.

هفت. نقش و طرح

فقط به این دلیل که کابینت باز نقشی کاربردی در آشپزخانه ایفا می‌کند، دلیل نمی‌شود که خسته‌کننده باشد. در عکس زیر، فرم و کاربرد شلف و دیوار طرح‌دار،به کمک یکدیگر، فضا را خیره کننده کرده‌اند.

هشت. ترکیب 

ایده‌ی این طراح کانادایی برای ترکیب شلف و کابینت‌های بسته، فضای آشپزخانه را جذاب کرده است. این ترکیب، به وسیله‌ی شلف‌ها، چشم را به سمت بالا می‌کشاند و در نهایت فضا را دلبازتر نشان میدهد.

نه. حمایت از دیگر وسایل

با اینکه کابینت‌های باز به خودی خود زیبا و کامل هستند، نقش حمایتی هم بازی می‌کنند. در این آشپزخانه، شلف‌های چوبی که در بالای اجاق گاز نصب شده‌اند، چشم را مستقیم به سمت هود می‌کشانند.

ده. اضافه کردن به میز صبحانه

اگر به دنبال جایی برای نصب کابینت باز می‌گردید، چه جایی بهتر از بالای میز صبحانه. اضافه کردن یک یا دو شلف،  می‌توانید وسایلی که به طور روزمره از آنها استفاده نمی‌کنید را آنجا قرار دهید.

یکی از ایده های کابینت باز آشپزخانه نصب شلف بالای میز صبحانه است

یازده. استفاده از کتابخانه

دلتان میخواهد کابینت باز داشته باشید ولی به هر دلیلی فعلا توانایی انجام تغییرات را ندارید؟ ما یک راهکار برای شما داریم. می‌توانید با استفاده از یک کتابخانه‌ بلند این حس را به فضا بدهید که انگار از شلف استفاده کرده‌اید. تغییری که کتابخانه در تصویر زیر ایجاد کرده را می‌بینید.

دوازده. روشنایی

یکی از بهترین راه‌ها برای چشم‌گیرتر کردن فضا این است که از نور و روشنایی مناسب استفاده کنید. برای مثال، در آشپزخانه زیر از دو دیوارکوب استفاده شده که چشم را به سمت شلف‌ها هدایت می‌کنند.

سیزده. تضاد

تقریبا همه‌ ما ترکیب رنگی‌های پر کنتراست را دوست داریم. خبر خوب اینکه می‌توانید از این تضاد در آشپزخانه استفاده کنید. اگر دیوارها سفید هستند از شلف تیره، و برعکس، بهره بگیرید.

یکی از ایده های کابینت باز آشپزخانه استفاده از تضاد رنگ شلف و دیوار است

چهارده. آویزان کردن

با اینکه اکثر کابینت‌های باز خصلتی معلق دارند، تصویر زیر نشان می‌دهد که راه دیگری هم وجود دارد. طراح برای این شلف‌ها از سیم استفاده کرده و آنها را مستقیم به سقف نصب کرده است.

یکی از ایده های کابینت باز آشپزخانه آویزان کردن شلف از سقف است
پانزده. اضافه کردن المان 

کابینت‌های باز می‌توانند کمی استرس‌زا باشند چون وسایلی که روی آن قرار می‌دهید در معرض دید است و پشت هیچ دری پنهان نشده است. بنابراین برای جلوگیری از ایجاد هرگونه شلوغی، بهتر است چند تقسیم‌کننده به شلف‌ها اضافه کنید.  در تصویر زیر، طراح برای کابینت‌ها از تقسیم‌کننده‌ استفاده کرده تا بشقاب‌های قیمتی، مرتب و منظم در آن چیده شوند.

 

 

مطالب مرتبط

آشپزخانه قلب خانه محسوب میشود . اکثرا به جنس و مدل کابینت، بک‌اسپلش و کف آشپزخانه  توجه زیادی داریم. اما مسئله‌ مهم دیگری هم به نام وسایل دکوری وجود دارد که باید در پایان کار به آن بپردازیم ولی فراموش میکنیم. یکی از این موارد پنجره‌ آشپزخانه است که اکثرا با یک پرده آن را […]
نارنجی از آن دسته رنگ‌هایی است که کمتر پیش می‌آید در آشپزخانه استفاده شود ولی قطعا یکی از شادترین‌هاست. این رنگ که بسیار پرانرژی و روشن است دل هر مخاطبی را به لرزش در می‌آورد. بعلاوه این رنگ جذابیت بسیار زیادی نسبت به آشپزخانه‌های سیاه و سفیدی که چند سالی است مد شده‌اند دارد و […]
همه‌ ما میدانیم که وسایل ریز و درشت زیادی در آشپزخانه وجود دارد که نیاز به قرارگیری در یک مکان خاص را دارند. اما وقتی که آشپزخانه‌ ما کوچک باشد جای کافی برای قرار دادن وسایل نداریم. به همین دلیل با مجله دکوراسیون هشتی همراه شوید تا در ابتدا کابینت جزیره را تعریف کنیم و […]
راه‌های زیادی برای تزیین میز آشپزخانه وجود دارد ولی تنها وسایلی که روی آن قرار میدهید در زیبایی موثر نیستند. درست است که تزییناتی مانند سینی‌ دکوراتیو از کلاسیک‌ترین اکسسوری‌هاست اما در صورتی جذابیتش مشخص میشود که به آنچه در بالا، پایین و اطراف میز قرار میدهید هم توجه داشته باشید. چون میز شما به […]
در این مقاله به بررسی بک اسپلش آشپزخانه می‌پردازیم. منظور از بک اسپلش آشپزخانه دیوار پوشی است که بین کابینت‌ها، پشت سینک ظرفشویی و اجاق گاز به صورت افقی یا عمودی نصب می‌شود و علاوه بر زیبایی از خراب شدن دیوار جلوگیری می‌کند. جنس بک اسپلش باید مقاوم به حرارت باشد. بک اسپلش‌های سنگی زیبایی […]
اگر نگاهی به تصاویر آشپزخانه در فضای مجازی بیندازید می‌بینید در اکثر آنها از ترکیب رنگی خنثی برای آشپزخانه استفاده شده است. اما اگر به رنگ‌های گرم علاقه دارید و می‌خواهید آشپزخانه‌ای متفاوت داشته باشید، نگران نباشید. چون جدیدا بکار بردن انواع رنگ‌ها در آشپزخانه دوباره مد شده است. ما در مجله هشتی، ۶ ترکیب […]
شاید برای انتخاب فرش مناسب برای آشپزخانه به مشکل بر خوورده باشید. ما در اینجا  ۱۴ ایده برای فرش آشپزخانه که قطعا یکی از این ایده‌ها مطابق سلیقه شما خواهد بود. آشپزخانه یکی از پرکاربردترین محیط‌ها در هر خانه‌ای است. چون پذیرای شما در هر موقعیتی از آشپزی و تمیزکاری گرفته تا هله هوله خوری وسط […]
در این مقاله ۱۰ ایده‌ شلف آشپزخانه را یرای شما بیان می‌کنیم. آشپزخانه بدون اغراق، یکی ازمهم‌ترین قسمت‌های خانه است که به فضای زیادی برای نگهداری وسایل نیاز دارد. سالهاست که کابینت به عنوان بهترین انتخاب، برای گذاشتن ظروف و وسایل آشپزخانه شناخته شده است. ولی هر چقدر جلوتر می‌رویم مدل‌های بیشتری به بازار می‌آیند. […]

تابلو دکوراتیو سه تکه آرتی فریم کد F033B121

مشخصات

تعداد تکه سه تکه

ویژگی‌های مقاومتی مقاوم در برابر تابش نور آفتاب

نوع کاربرد دیواری

جنس پی وی سی‌

آیینه

مشخصات

قطر آینه 52 سانتی متر

جنس بدنه پی وی سی

جنس روشویی چینی

دارای دو کشو با ریل استیل

مقاوم در برابر تغییر رنگ و رطوبت

دارای یراق آلات استیل و لولای آرام بند

ابعاد 41×35×70 سانتی‌متر وزن 40 گرم

تختخواب کودک ای اس تی مدل KRAL YATAK سایز 145 سانتی متر

مشخصات

طول 145 سانتی‌متر

عرض 70 سانتی‌متر

ارتفاع 55 سانتی‌متر

وزن 9.900 کیلوگرم

جنس فریم ام‌دی‌ا ف جنس پایه چوب

میز عسلی مدل L72

مشخصات

ابعاد 35x35x50 سانتی‌متر

تعداد میز یک عدد

جنس صفحه سنگ

نوع صفحه جدا

جنس پایه فلز