مجله دکوراسیون هشتی بهترین مرجع دکوراسیون منزل

شمعدان چشمه نور کد C2921/1TM بسته دو عددی

میز و صندلی ناهارخوری مدل MD1331

قطر آینه 52 سانتی متر

فرش اتاق غذاخوری و ۱۴ ایده

نشیمن و اتاق خواب‌ها معمولا بدون فرش خالی به نظر می‌رسند و به طور کلی فرش جایگاه خاصی در خانه ما ایرانیان دارد. اما وقتی پای اتاق غذاخوری و آشپزخانه به میان می‌آید، ایده‌ فرش را حذف می‌کنیم. زیرا امکان ریخته شدن نوشیدنی و غذا روی فرش وجود دارد. ولی از طرف دیگر، فرش می‌تواند فضای ما را زیباتر و حس و حال محیط را کاملا عوض کند. همچنین، فرش‌هایی وجود دارند که که به راحتی قابل شستشو و دیگر بابت کثیف شدنشان نگرانی نداریم. در مطلب زیر، 14 ایده فرش اتاق غذاخوری را برای شما لیست کرده‌ایم تا بتوانید فرش مناسبی انتخاب کنید. پس تا انتهای مطلب با مجله دکوراسیون هشتی همراه باشید.

فرش اتاق غذاخوری و ۱۴ ایده مناسب

یک. قلب فضای غذاخوری

انتخاب فرش مناسب، می‌تواند به قلب اتاق ناهارخوری تبدیل شود. درعکس زیر، فرش، رنگ‌ میز و صندلی غذاخوری را در خود دارد. گیاهان و آیینه‌ها هم انسجام محیط را بیشتر می‌کند. بطور کلی، پالت رنگی از ترکیب اعجاب انگیز مشکی، نارنجی و قرمز فرش تشکیل شده است.

دو. جادوی مونوکروم

در عکس زیر، صندلی‌ها و فرش با هم ست شده‌اند، و فضای خنثی را خیره‌کننده کرده‌است. بافت فرش هم محیط را گرم‌تر و زیباتر کرده‌است.

سه. فرم یکسان

با تقلید از فرم میز ناهارخوری، می‌توانید فرش مناسب را انتخاب کنید. مخصوصا اگر پلان خانه‌ی شما باز است و جای خاصی برای میز غذاخوری تعبیه نشده، این کار می‌تواند فضاها را به خوبی از هم جدا و مرزبندی کند. در این تصویر، هماهنگی رنگ و جنس طبیعی فرش با میز، به توازن بیشتر محیط، کمک بسزایی کرده است.

انتخاب فرش اتاق غذاخوری بر اساس فرم میز غذاخوری

چهار. رویای آبی

اگر دوست دارید به جای رنگ‌های خنثی از رنگ دیگری استفاده کنید، بهتر است آن رنگ، با یک المان دیگر، هماهنگ باشد. اکثر اوقات این هماهنگی بین فرش و یکی از مبلمان یا پرده‌ها اتفاق می‌افتد. اما در عکس زیر، بازتاب رنگ آبی فرش در کلکسیون خاص بطری‌های آبی مشاهده می‌شود.

پنج. جداکننده شیک

فرش می‌تواند به عنوان جداکننده دو فضا عمل کند. در حالی که فرش اتاق غذاخوری جداکننده است، با دیگر وسایل اتاق ناهارخوری  هم هارمونی دارد. برای مثال، در تصویر زیر، خطوط مشکی فرش، با لکه‌های مشکی که در فضا دیده می‌شود هماهنگ است.

شش. فرش چرم

لزومی ندارد فرش حتما مستطیلی باشد. در تصویر زیر فرش چرم  باعث زیباتر شدن فضا شده‌. همچنین، این فرش با سبک روستیک اتاق غذاخوری، هماهنگی دارد.

انتخاب فرش از جنس چرم برای اتاق غذاخوری

هفت. رنگ بژ

رنگ بژ یکی از پرکاربردترین‌ رنگ‌ها در سال‌های اخیر بوده است. در عکس زیر، رنگ فرش، به میز غذاخوری جلوه بیشتری داده‌است.

هشت. ترکیب رنگی خنثی

اتاق غذاخوری که در تصویر زیر می‌بینید از رنگهای سفید و بژ تشکیل شده‌است. به همین دلیل، کمد و لوستر مشکی جلوه خاصی پیدا کرده  است.

انتخاب فرش اتاق غذاخوری با رنگهای خنثی

نه. رنگ و بافت

آبی و سفید همیشه رنگ‌های مناسبی برای اتاق غذاخوری هستند. و دلیل این موضوع شاید بخاطر این باشد که ظروف چینی آبی و سفید در طول تاریخ همواره محبوب بوده‌اند. اینجا هم این ترکیب کلاسیک در فرش بافت‌داری مشاهده می‌شود که فضا را بسیار آرام و شیک کرده است.

 

ده. فرش حصیری

فرش‌هایی که از الیاف محکمی مثل سیسال درست میشوند، استحکام بیشتری داشته و برای محیط‌های پر رفت و آمدی مثل اتاق غذاخوری مناسب هستند.  این سبک فرش با همه چیز ست می‌شود و بافت آن در هر فضایی جلوه‌ خاصی پیدا می‌کند.

انتخاب فرش حصیری برای اتاق غذاخوری

یازده. زیبای قدیمی

فرش‌های رنگ و رو رفته، باعث می‌شود که طرح و رنگ را، بدون شلوغ کردن، به اتاق غذاخوری بیفزایید. در عکس زیر، فرش جلوه‌ خاصی به محیط داده‌است.

انتخاب فرش قدیمی یا رنگ و رو رفته برای اتاق غذاخوری

دوازده. طرح زیگزاگی

با کمی وقت گذاشتن برای چیدمان صحیح، حتی پر نقش و نگارترین فرش‌ها جلوه خاصی به اتاق غذاخوری می‌دهد. برای مثال، پرده‌های شفاف رنگی، لیوان‌ها و حتی صندلی‌های این تصویر، رنگ خود را از فرش رنگین‌کمانی زیر گرفته‌اند.

انتخاب فرش اتاق غذاخوری با طرحهای زیگزاکی

سیزده. چشمگیر و آبی

دیوارهای آبی تیره و چوب، بوسیله‌ی یک فرش آبی روشن‌تر، به تعادل رسیده‌اند.

چهارده. طرح هندسی

معمولا فرش، فرم میز غذاخوری را تکرار می‌کند و به اندازه‌ای بزرگ است که صندلی‌ها هم روی آن قرار بگیرند. اما در تصویر زیر فرش مستطیلی  کوچکی، زیر میز غذاخوری گرد انداخته شده است. شاید از خود سوال کنید که چرا این طراحی زیباست؟ دلیل این سوال ساده است. چون فرش هم مانند دیگر اجزای اتاق غذاخوری، خاص انتخاب شده. دقیقا مثل دو تابلوی خاص طرح مار که روی دیوار نصب شده‌اند، اگر از وسایل تزیینی خیره‌کننده و خاص استفاده می‌کنید، به تعداد کم اکتفا کنید و زیاده‌روی را کنار بگذارید. با این کار، هر آیتم درخشش ویژه‌ی خود را خواهد داشت و فضا شلوغ نخواهد شد.

انتخاب فرش اتاق غذاخوری بر اساس طرح هندسی

 

مطالب مرتبط

معمولا اهمیت تزیین و زیباسازی دیوار ناهارخوری دست کم گرفته میشود و آنچنان که باید توجه زیادی به آن نمی‌شود. اتاق ناهارحوری بهترین جا برای غذاخوردن، جمع شدن و معاشرت با دوستان و افراد خانواده میباشد. یکی از بهترین راه‌هایی که میتوانید با انجام آن، تحول عمده‌ای در اتاق ناهارخوری ایجاد کنید داشتن دیواری چشم‌گیر […]
پیدا کردن لوستر شیک برای اتاق ناهارخوری که روشنایی مناسبی هم داشته باشد خیلی مهم است. چون نور یکی از کاربردی‌ترین اجزای محیط هست و هم تاثیر بسزایی در زیبا سازی دکوراسیون اتاق دارد. لوستر میتواند اشکال جدید و متفاوتی داشته باشد. همه‌ این موضوعات باعث میشوند که در انتخاب لوستر دست بازتری داشته و […]
برای تزیین میز غذاخوری نیاز به مهمانی یا اتفاقی خاص ندارید. یک دکور مناسب، درست مثل تزیین نهایی یک کیک زیبا عمل می‌کند و فضا را انسجام می‌بخشد. پس فرقی نمیکند اگر قصد برنامه ریزی برای یک مهمانی شام را دارید یا فقط دنبال یک تزیین همیشگی و جذاب برای میز غذاخوری هستید چون در […]
اگر خانه شما کوچک است و فضایی برای گذاشتن میز ناهارخوری ندارید، هیچ اشکالی ندارد؛ چون همچنان می‌توانید در فضایی شیک غذا بخورید. در این مقاله به شما چند ایده دکوراسیون می‌دهیم و مطمئن باشید در بین ایده‌های زیر برای هرکسی و با هر سلیقه‌ای، نکته‌ای به درد بخور پیدا می‌شود. پس تا انتهای این […]
همه دوست داریم که دکوراسیون اتاق غذاخوریمان لوکس و شیک باشد. وجود یک قسمت غذاخوری در هر خانه‌ای، حقیقتا یک امتیاز محسوب می‌شود. فضایی که می‌توانید مهمانی شام زیبایی را در آن برگزار کرده تا میهمانان شما به راحتی بتوانند با یکدیگر معاشرت کنند. اما با این حال از وقتی که غذا خوردن داخل آشپزخانه […]

تابلو دکوراتیو سه تکه آرتی فریم کد F033B121

مشخصات

تعداد تکه سه تکه

ویژگی‌های مقاومتی مقاوم در برابر تابش نور آفتاب

نوع کاربرد دیواری

جنس پی وی سی‌

آیینه

مشخصات

قطر آینه 52 سانتی متر

جنس بدنه پی وی سی

جنس روشویی چینی

دارای دو کشو با ریل استیل

مقاوم در برابر تغییر رنگ و رطوبت

دارای یراق آلات استیل و لولای آرام بند

ابعاد 41×35×70 سانتی‌متر وزن 40 گرم

تختخواب کودک ای اس تی مدل KRAL YATAK سایز 145 سانتی متر

مشخصات

طول 145 سانتی‌متر

عرض 70 سانتی‌متر

ارتفاع 55 سانتی‌متر

وزن 9.900 کیلوگرم

جنس فریم ام‌دی‌ا ف جنس پایه چوب

میز عسلی مدل L72

مشخصات

ابعاد 35x35x50 سانتی‌متر

تعداد میز یک عدد

جنس صفحه سنگ

نوع صفحه جدا

جنس پایه فلز